JAK SAMEMU ZDJĄĆ HYBRYDY W DOMU?

Jak zdjąć hybrydy w domu bez niszczenia paznokci?

W porównaniu do żeli lub akryli lakiery hybrydowe bardzo łatwo ściągnąć w domowych warunkach. Bardzo często klientki, które wykonały manicure hybrydowy w salonie kosmetycznym, preferują zdjęcie lakieru również w tym miejscu. Jeśli jednak nie możesz sobie pozwolić na wizytę w salonie w najbliższych dniach, istnieje kilka sposobów, jak zdjąć hybrydy w domu. Przede wszystkim proces ten nie powinien wpłynąć na ogólną kondycję paznokcia, warto jednak pamiętać, aby działać delikatnie. Dla paznokci najgorsze jest zbyt długie korzystanie z preparatów zawierających aceton, a także uszkodzenia mechaniczne, takie jak intensywnie matowienie płytki paznokcia pilnikiem bądź bloczkiem polerskim. Chcąc zdjąć lakier bez niszczenia paznokci, należy zaopatrzyć się w profesjonalne produkty, takie jak folia aluminiowa, aceton bądź remover, pilnik lub frezarkę wykorzystywaną również podczas zdejmowania manicure żelowego czy akrylowego.

Jak zmyć hybrydę za pomocą acetonu?

Z pewnością zastanawiasz się teraz, jak zdjąć hybrydy za pomocą acetonu, równocześnie nie uszkadzając płytki paznokcia? Ta metoda jest najprostszą oraz najszybszą, gdyż pod wpływem acetonu, silnej substancji wykorzystywanej w przemyśle chemicznym o mocnym działaniu drażniącym oraz wysuszającym, twarda powłoka lakieru ulega odseparowaniu od płytki. Najczęściej aceton jest głównym powodem osłabienia płytki paznokcia, jednak istnieje możliwość ograniczenia jego działania do minimum. Aby rozpocząć proces usuwania hybrydy, należy przygotować kilka, niezbędnych produktów m.in. płatki kosmetyczne, folię aluminiową, aceton, pilnik o gradacji 100/180 oraz kopytko bądź striper do ściągania resztek lakieru.

Jak zdjąć hybrydę acetonem - krok po kroku:

  1. W pierwszej kolejności spiłuj top hybrydowy za pomocą pilnika o gradacji 100/180.
  2. Nasącz płatek/wacik kosmetyczny preparatem zawierającym aceton.
  3. Wacik przyłóż do zmatowiałej płytki paznokcia, a następnie dokładnie owiń go folią aluminiową.
  4. Po 10-15 minutach zdejmij folię aluminiową, a następnie za pomocą kopytka bądź stripera usuń pozostałości lakieru.

Jeśli jednak kondycja Twoich paznokci pozostawia wiele do życzenia i nie chcesz już ich nadwyrężać, warto zastanowić się nad alternatywą dla acetonu. Rynek kosmetyczny oferuje również tzw. removery, które łączą w sobie skuteczność acetonu wraz z łagodzącym działaniem lanoliny. Doskonale sprawdzą się u kobiet o cienkiej płytce paznokcia.

Jak samemu zdjąć hybrydę - frezarką czy pilnikiem?

Jeśli nie jesteś przekonana do produktów zawierających aceton, inną, skuteczną metodą, dzięki której można samodzielnie usunąć hybrydę w dowolnym momencie, jest piłowanie. Proces można wykonać za pomocą pilniczka, najlepiej o gradacji 100/180 bądź 240/500, jednak jest to bardzo czasochłonne. Można wykorzystać również frezarkę. Jeśli nie posiadasz w domu frezarki, warto zaopatrzyć się w kilka różnych pilników. Pierwszą warstwę manicure hybrydowego najlepiej piłować za pomocą gruboziarnistego pilnika, czyli 100/100. Następne natomiast za pomocą pilnika o mniejszej gradacji, dzięki czemu nie uszkodzisz naturalnej płytki paznokcia. Tę technikę zdejmowania manicure najczęściej wykorzystuje się, gdy paznokcie zostały znacznie utwardzone np. za pomocą żeli bądź akrylożeli.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Utwórz konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło