ZNISZCZONE PAZNOKCIE PO HYBRYDACH - JAK ODŻYWIĆ I WZMOCNIĆ?

Zniszczone paznokcie po hybrydzie - dlaczego?

Z pewnością zastanawiasz się, dlaczego kondycja paznokci po hybrydzie ulega znacznej zmianie. Wbrew pozorom produkty do hybryd również mogą skutkować cienką oraz kruchą płytką paznokcia, podobnie jak żel czy akrylożel. Najczęściej spowodowane jest to nie tyle samą stylizacją, ile procesem usuwania. Hybrydy nie powinny być zdjęte w sposób agresywny. Z pewnością należy unikać zrywania ich ręcznie, nawet jeśli na brzegach lakier sam zaczyna odchodzić od płytki paznokcia. W dużym stopniu na kondycję paznokci po hybrydzie mają także produkty zawierające aceton. Może on znacznie osłabić płytkę, gdyż jest to substancja o działaniu silnie drażniącym, dobrze znana w przemyśle chemicznym. Mogłoby się wydawać, że hybrydy to najbezpieczniejszy sposób na osiągnięcie efektu nieskazitelnych paznokci. Niestety, podczas całego procesu stylizacji na płytce powstają drobne uszkodzenia, głównie ze względu na potrzebę zmatowienia paznokcia pilniczkiem. Jest to konieczny krok, aby stylizacja przylegała do płytki, a efekt utrzymywał się przez kolejne 3 tygodnie. Zdarza się, że podczas wykonywania hybryd w zaciszu domowym kobiety korzystają z lakierów niskiej jakości, w których pojawiają się substancje chemiczne. Trudno w nich znaleźć dodatkowe substancje odżywcze, takie jak witaminy czy proteiny jedwabiu, pomocne w regeneracji.

Jak wzmocnić paznokcie po hybrydzie?

Metod na zniszczone paznokcie po hybrydach jest wiele, jednak każda z nich wymaga cierpliwości oraz systematyczności. Aby poprawić kondycję płytki paznokcia po ściągnięciu hybryd, należy działać zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Przede wszystkim na pewien czas należy zrezygnować z manicure hybrydowego, żelowego czy akrylożeli.

Innowacyjny system IBX

Ciekawym sposobem na paznokcie zniszczone po hybrydzie jest system naprawczy - IBX, który wnika w głębsze warstwy płytki, skutecznie ją regenerując. Należy po prostu nałożyć specjalny preparat na bazie olejków i witamin, a gdy się wchłonie, nałożyć kolejną warstwę, utwardzając pod lampą LED/UV. Zadaniem preparatu jest ochrona paznokci przed możliwymi uszkodzeniami mechanicznymi, równocześnie regenerując płytkę. System IBX może być stosowany jako baza pod lakier hybrydowy.

Manicure japoński lub biologiczny

Manicure japoński jest bardzo chętnie wykonywany pomiędzy hybrydami. Doskonale sprawdzi się na paznokciach wymagających delikatnego wzmocnienia. Polega na wtarciu w płytkę pasty bogatej w składniki odżywcze, takie jak keratyna, wosk pszczeli czy witaminy A i E. Wcierany za pomocą polerki utrzymuje się nawet do 10 dni. Ciekawym rozwiązaniem jest również manicure biologiczny, który wymaga opiłowania paznokci szklanym bądź papierowym pilnikiem, a następnie na delikatnym odsunięciu skórek. Na sam koniec warto nałożyć na zniszczone paznokcie po hybrydzie bezbarwną odżywkę lub olejek o działaniu wzmacniającym.

Regeneracja paznokci po hybrydzie od środka

Bardzo często zapominamy, że kondycja naszych włosów, skóry czy paznokci w dużej mierze zależy od diety. Aby zadbać o codzienną pielęgnację paznokci u rąk i stóp, warto postawić na zbilansowaną dietę, która dostarczy organizmowi niezbędnych składników odżywczych, witamin oraz minerałów. Jeśli chcemy poprawić kondycję paznokci po hybrydzie, należy włączyć do codziennej diety przede wszystkim produkty bogate w krzem, wapń, żelazo, cynk czy miedź. Najwięcej z nich znajduje się w ziarnach słonecznika i sezamu, w migdałach, pestkach dyni czy płatkach owsianych. Oprócz tego w diecie warto również zawrzeć takie warzywa, jak czosnek, seler czy rzodkiew. Jeśli jednak urozmaicona dieta to za mało, warto zastanowić się nad dodatkową suplementacją biotyny, witaminy D czy witamin z grupy B.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Utwórz konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło