JAKA FREZARKA DO PAZNOKCI?

Jaka frezarka do paznokci?

Frezarka to nic innego, jak wielofunkcyjne urządzenie wykorzystywane podczas zabiegów manicure oraz pedicure. Najczęściej można się z nią spotkać w profesjonalnych salonach kosmetycznych, jednak nie oznacza to, że w sprzedaży nie znajdziesz urządzenia dedykowanego do domowych warunków. Przed ostatecznym zakupem z pewnością zastanawiasz się, jaką frezarkę do paznokci wybrać? Czym powinna się wyróżniać? Najważniejsze jest, aby urządzenie dobrze leżało w rękach, dzięki temu wykonanie manicure będzie czystą przyjemnością. Warto również zwrócić uwagę na moc urządzenia. W profesjonalnych salonach zazwyczaj korzysta się z frezarek o wysokiej mocy, co przekłada się na ich niezwykłą wydajność, a zabiegi trwają znacznie krócej. W rzeczywistości im większa moc urządzenia, tym większa liczba obrotów na minutę. Oprócz tego najlepiej zdecydować się na zakup urządzenia, który w zestawie zawiera więcej niż jeden frez. Zazwyczaj producenci proponują minimum 6 końcówek o różnych kształtach oraz gradacji, aby użytkownicy mogli dostosować urządzenie do przeprowadzanego zabiegu. Zdarza się, że na rynku można również znaleźć frezarki z pochłaniaczem pyłu, co może w znaczny sposób ułatwić pracę, szczególnie w salonach kosmetycznych.

Frezy do paznokci - które, do czego?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, zazwyczaj w zestawie z frezarką znajduje się minimum 6 końcówek o różnej wielkości, kształcie oraz gradacji. Oczywiście istnieje możliwość dokupienia dodatkowych, uniwersalnych końcówek, które sprawdzą się zarówno podczas oczyszczania wału okołopaznokciowego, jak i płytki paznokcia. Warto zwrócić uwagę m.in. na frezy diamentowe bądź z węglika spiekanego. Są idealne nie tylko dla profesjonalnych stylistek, ale także kobiet rozpoczynających swoją przygodę z frezarką. Z pewnością zastanawiasz się teraz, jakie frezyDo czego? Nie martw się, pędzimy z odpowiedzią!

Rynek kosmetyczny oferuje szeroki wybór nie tylko urządzeń, ale także końcówek. Warto mieć świadomość, że istnieją dwa rodzaje frezów - do usuwania resztek lakieru hybrydowego bądź masy żelowej oraz do opracowywania skórek.

Frezy do usuwania lakieru hybrydowego oraz żelu

Dobór odpowiednich frezów do usuwania masy hybrydowej czy żelowej to jeden z kluczowych kroków. Zdarza się, że podczas ściągania manicure można odczuć pieczenie na płytce paznokcia. Jest to nie tylko uwarunkowane masą urządzenia, ale również rodzajem frezy. DUOGEL oferuje przede wszystkim frezy stożkowe zaokrąglone oraz walcowe zaokrąglone z węglika spiekanego stanowiące idealne rozwiązanie dla osób początkujących.

Frezy do opracowywania skórek

Frezy do opracowywania skórek to doskonałe rozwiązanie dla przeciwników klasycznych nożyczek. Producenci proponują końcówki o różnorodnych kształtach, które pozwalają na dostosowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb. W sprzedaży możesz znaleźć frezy zakończone kulką o różnej wielkości służące do oczyszczania oraz wygładzania wału okołopaznokciowego. Można również zdecydować się na tzw. cylinder - przede wszystkim wygładzi płytkę paznokcia w okolicy skórek - lub na bardzo popularne wśród specjalistów frezy płomykowe pozwalające na staranne oczyszczenie przestrzeni między wałem a płytką paznokcia. DUOGEL proponuje również frez gwoździk (frez diamentowy) czy szczelinowiec, który wykonany został z węglika spiekanego.

Jak używać frezarki?

Cały czas zastanawiasz się, jak używać frezarki w warunkach domowych? Dlaczego została uznana za urządzenie wielofunkcyjne? Już wiesz, że frezarki wyposażone są w wiele frezów oraz nakładek ulepszających pracę zarówno profesjonalnych stylistek, jak i kobiet dbających o manicure w domowych warunkach. To właśnie dzięki zróżnicowanym końcówkom istnieje możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc wokół paznokcia. Nie da się również zaprzeczyć, że frezarka doskonale sprawdzi się podczas pracy na twardych paznokciach, odpornych na działanie zwykłego pilniczka. Najczęściej wykorzystuje się ją jednak podczas:

  • usuwania oraz opracowania skórek,
  • usuwania masy hybrydowej, żelowej, akrylowej i tytanowej.
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Utwórz konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło