JAK ZROBIĆ PAZNOKCIE ŻELOWE KROK PO KROKU

Jak zrobić paznokcie żelowe? Niezbędne akcesoria

Niezależnie od tego, gdzie robimy paznokcie żelowe - w profesjonalnym salonie kosmetycznym, czy w zaciszu domowym - zabieg wygląda dokładnie tak samo. Jednym z najważniejszych kroków przed rozpoczęciem oczyszczania płytki oraz nakładania żelu jest przygotowanie niezbędnych akcesoriów. Do pracy zdecydowanie przyda się pilnik do paznokci, blok polerski, cleaner zwany również odtłuszczaczem, żel jednofazowy bądź trójfazowy, pędzelek do nakładania żelu, lampa UV/LED, płyn do dezynfekcji, ewentualnie primer zwiększający przyczepność żelu, a także oliwka do skórek lub balsam do rąk. Po uprzednim przygotowaniu wyżej wymienionych akcesoriów można przygotować miejsce pracy oraz rozpocząć proces oczyszczania płytki paznokcia i wału paznokciowego.

Jak nakładać żel na paznokcie?

Żelowe paznokcie to doskonałe rozwiązanie dla kobiet borykających się z dość kruchą oraz łamliwą płytką. Proces nakładania żelu może wydawać się nieco skomplikowany, niemniej jednak nie oznacza to, że wykonanie paznokci żelowych w zaciszu domowym jest wręcz niewykonalne. Najważniejszym krokiem przed rozpoczęciem nakładania żelu jest dokładne oczyszczenie płytki paznokcia. Należy usunąć wszelkie pozostałości po poprzednim manicure np. za pomocą acetonu kosmetycznego. Następnie należy zmiękczyć skórki, korzystając z profesjonalnego preparatu bądź ciepłej wody. Po kilku minutach wystarczy je osuszyć i za pomocą drewnianego patyczka odsunąć na tyle, aby bez problemu wyciąć cążkami bądź usunąć za pomocą frezarki. Po oczyszczeniu płytki oraz wału paznokciowego należy skorzystać z bloczka polerskiego i zmatowić płytkę. Przed bezpośrednim nałożeniem żelu warto użyć cleanera, aby odtłuścić paznokcie, a następnie nałożyć primer, jeśli płytka nie wyróżnia się wystarczającą przyczepnością. Następnie należy nałożyć bazę i utwardzić ją za pomocą lampy UV/LED. Po wykonaniu powyższych kroków można pokryć płytkę pierwszą warstwą żelu tak blisko naskórka, jak tylko jest to możliwe. Żel należy utwardzić podobnie jak lakier bazowy, wykorzystując lampę UV/LED. Krok należy powtórzyć w zależności od indywidualnych preferencji.

Jak zrobić paznokcie żelowe? Krok po kroku

Wcześniej wspomnieliśmy, jak zrobić żele, a dokładnie, jak nakładać żel na paznokcie, aby wyróżniał się dużą przyczepnością. Niemniej jednak wykonanie paznokci żelowych rodem z Instagrama wymaga zdecydowanie więcej czasu oraz cierpliwości. Poniżej przedstawimy, jak zrobić paznokcie żelowe krok po kroku w zaciszu domowym.

  1. Pierwszy krok polega na dokładnym oczyszczeniu płytki oraz wału paznokciowego, wykorzystując kopytko, frez bądź cążki, bloczek polerski, a także cleaner. Należy również usunąć wszelkie pozostałości po poprzednim manicure i na koniec nałożyć cienką warstwę primeru, aby zwiększyć przyczepność.
  2. Gdy primer wyschnie, należy nałożyć cienką warstwę lakieru bazowego, uważając, aby nie zalać skórek. Bazę należy utwardzić za pomocą lakieru UV/LED i powtórzyć krok w zależności od indywidualnych preferencji.
  3. Po utwardzeniu płytki paznokcia za pomocą żelu należy ponownie przemyć płytkę paznokcia cleanerem - odtłuszczaczem.
  4. Następnie należy opracować paznokcie pilniczkiem według indywidualnych preferencji, a dokładnie nadać im upragniony kształt, np. migdałka bądź prostokąta.
  5. Po opracowaniu utwardzonych paznokci należy nałożyć cienką warstwę lakieru hybrydowego, a następnie utwardzić ją pod lampą UV/LED. Krok należy powtórzyć do uzyskania upragnionego efektu.
  6. Aby wzmocnić efekt, warto nałożyć na utwardzony lakier hybrydowy błyszczący bądź matowy top, nadając paznokciom niepowtarzalnego efektu. Top należy również utwardzić pod lampą UV/LED.
  7. Na koniec warto w wał paznokciowy wetrzeć oliwkę.

Jak zrobić żele na formie?

Wbrew pozorom wykonanie paznokci żelowych na formie nie jest tak skomplikowanym procesem, jak mogłoby się wydawać. Po dokładnym oczyszczeniu płytki i wału paznokciowego wystarczy nałożyć na paznokcie szablony, aby końcówka ściśle przylegała do płytki. Szablony, formy zakłada się pod płytkę paznokcia w taki sposób, aby żelem przedłużyć płytkę paznokcia. Następnie należy podwinąć je od spodu, a następnie zakleić od góry palca tak, aby stworzyć czubek. Warto pokryć płytkę primerem, zwiększając jej przyczepność. Dopiero po wykonaniu powyższych kroków można rozpocząć przedłużanie paznokci żelem na formie. W rzeczywistości wystarczy dociągnąć pędzelek do wybranej długości na siatce geometrycznej nadrukowanej na szablonie. Cienką warstwę żelu warto utwardzić pod lampą UV/LED. Druga warstwa żelu musi być odpowiednio nałożona, gdyż jest to warstwa tzw. do budowy, którą trzeba odpowiednio uformować, aby paznokieć nie ulegał uszkodzeniom, np. nie pękał w połowie. Po jej utwardzeniu należy przemyć cleanerem, a pilnikiem o ziarnistości 180 nadać paznokciom pożądany, ostateczny kształt i ponownie przemyć cleanerem. Gotowe!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Utwórz konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło