JAK SAMEMU ZROBIĆ PAZNOKCIE HYBRYDOWE?

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu?

Nie da się ukryć, że na przestrzeni lat manicure hybrydowy stał się najpopularniejszą metodą stylizacji paznokci i nic w tym dziwnego. Hybrydy zyskały niemałą przewagę nad klasycznymi lakierami o niezwykle niskiej trwałości oraz odporności na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, lakiery hybrydowe nie tylko nie odpryskują i nie matowieją, ale także są stosunkowo proste w aplikacji. Chętnie wykonują go zarówno doświadczone stylistki w salonach kosmetycznych, jak i kobiety w domowych warunkach. Aby rozpocząć swoją przygodę z hybrydami, należy zdecydować się na wysokiej jakości produkty, takie jak bazatop, lampa UV/LED i oczywiście lakiery hybrydowe w ulubionym kolorze. Wbrew pozorom koszt inwestycji w sprzęt do manicure zwraca się bardzo szybko. Należy jednak pamiętać, że samodzielny proces wykonywania hybryd może być znacznie wydłużony nie tylko ze względu na małe doświadczenie, ale również brak możliwości pracy, gdy paznokcie na jednej z dłoni są utwardzane za pomocą lampy UV/LED.

Jak zrobić hybrydę - krok po kroku:

Coraz częściej Twoje znajome decydują się na samodzielne wykonanie manicure? Sama zaczęłaś się zastanawiać nad zakupem sprzętu, jednak nie wiesz, jak się robi paznokcie hybrydowe? Nic straconego! Poniżej podpowiadamy, jak wykonać hybrydę krok po kroku oraz jakich produktów będziesz do tego potrzebować.

Nie od dziś wiadomo, że kluczem do wykonania nieskazitelnego i trwałego manicure są odpowiednio dobrane produkty. Rynek kosmetyczny oferuje szeroki wybór asortymentu, nieustannie proponując swoim klientom niezliczoną ilość innowacyjnych artykułów. Niemniej warto pamiętać o tych podstawowych, bez których wykonanie zabiegu graniczyłoby z cudem. Przede wszystkim będziesz potrzebowała pilnika o gradacji 100/180, bloczka polerskiego, cleanera, zwanego również odtłuszczaczem, bazy oraz topu, lampy UV/LED, a także barwnego lakieru hybrydowego, czyli tzw. clue każdej stylizacji paznokci.

  1. Po oczyszczeniu wału paznokciowego np. za pomocą drewnianego patyczka do skórek należy nadać pożądany kształt płytce paznokcia, wykorzystując do tego odpowiedni pilnik. Następnym krokiem jest delikatne zmatowienie płytki i przemycie cleanerem z powstałego pyłku.
  2. Następnie na oczyszczoną płytkę paznokcia należy nałożyć cienką warstwę bazy (nie zalewając skórek) i utwardzić ją pod lampą UV/LED. Długość utwardzania zależy od rodzaju posiadanego urządzenia.
  3. Kolejny krok polega na nałożeniu cienkiej warstwy barwnego lakieru hybrydowego, a następnie utwardzeniu jej pod lampą UV/LED.
  4. Krok 3 należy powtórzyć do momentu uzyskania pożądanego efektu.
  5. Aby zabezpieczyć całą stylizację, należy pokryć płytkę paznokcia cienką warstwą topu, a następnie ponownie utwardzić ją za pomocą lampy UV/LED.
  6. Na koniec warto nałożyć oliwkę lub skorzystać z balsamu, aby nawilżyć skórki i całe dłonie.

Jak zdjąć hybrydy - krok po kroku

Największym błędem kobiet rozpoczynających swoją przygodę z manicure hybrydowym jest nieumiejętne usuwanie resztek lakieru hybrydowego. Bardzo często słyszy się, że hybrydy niszczą paznokcie, co nie do końca jest prawdą. Owszem, płytka może stać się słabsza, bardziej krucha lub ulec uszkodzeniu, lecz zazwyczaj znaczny wpływ ma na to sposób, w jaki ściąga się pozostałości lakieru lub też stosowanie do tego nieodpowiednio dobranych produktów. Niemniej jednak warto pamiętać, że lakieru hybrydowego nie powinno się na siłę zeskrobywać lub zbyt mocno piłować, gdyż może doprowadzić to do trwałego uszkodzenia płytki. Zazwyczaj do ściągania hybryd korzysta się z acetonu. W salonach kosmetycznych stylistki posługują się najczęściej frezarkami. Samodzielne korzystanie z urządzenia wymaga jednak doświadczenia!

Skoro już wiesz, jak się robi hybrydy w domowych warunkach, warto również wspomnieć o ich zdejmowaniu. Jak wspomnieliśmy wcześniej, sam manicure hybrydowy nie wpływa na kondycję płytki paznokcia, jednak jego ściąganie (nieumiejętne) już tak. Przedstawiamy więc skuteczny sposób na usunięcie resztek lakieru hybrydowego, nie niszcząc przy tym paznokci.

  1. W pierwszej kolejności należy zmatowić paznokcie za pomocą bloczku polerskiego bądź pilniczka o gradacji 180.
  2. Następnie, korzystając z folii aluminiowej lub specjalnych klipsów oraz nasączonego acetonem wacika, owijamy materiały wokół palca do momentu, gdy wacik będzie starannie przylegał do płytki paznokcia.
  3. Po 10-15 minutach należy ściągnąć folię oraz waciki z palców i delikatnie usunąć resztki lakieru hybrydowego za pomocą drewnianego patyczka bądź metalowego kopytka.
  4. Powierzchnię paznokcia można delikatnie wyrównać za pomocą bloczka polerskiego. Gotowe!
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Utwórz konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło