JAK SAMEMU ZROBIĆ OMBRE NA PAZNOKCIACH HYBRYDOWYCH?

Czym jest hybryda ombre?

Pierwsza myśl, która przychodzi do głowy po usłyszeniu słowa „ombre”, to cieniowanie włosów za pomocą farby. Metoda jest także niezwykle popularna na rynku kosmetycznym i nic dziwnego. Pozwala uzyskać niepowtarzalny efekt, ale również doskonale sprawdzi się jako uzupełnienie codziennych stylizacji. Z jakiego powodu kobiety tak chętnie decydują się na hybrydę ombre ?

Ombre na paznokciach, zwane również jako baby boomer, to nic innego, jak cieniowanie za pomocą nakładania kolejnych warstw lakieru w różnych odcieniach za pomocą gąbeczki kosmetycznej bądź pędzelka. Można je wykonać zarówno w każdym, profesjonalnym salonie kosmetycznym, jak i w warunkach domowych. Wbrew pozorom stylizację będą w stanie stworzyć nawet kobiety dopiero rozpoczynające swoją przygodę z manicure hybrydowym.

Jak zrobić ombre na paznokciach?

Jak już wspomnieliśmy, wykonanie ombre paznokci jest niezwykle proste. Wystarczy jedynie odrobina cierpliwości oraz profesjonalne produkty kosmetyczne, które zapewnią trwałość stylizacji. Aby wykonać ombre na paznokciach hybrydowych niezbędne będą: bloczek polerski, pilniczek o gradacji 100/180, bazatop, dwa lakiery hybrydowe o pożądanych odcieniach, cleaner, lampa UV/LED oraz gąbeczka kosmetyczna bądź pędzel.

  1. Na początku należy oczyścić wał paznokciowy oraz płytkę paznokcia za pomocą bloczka polerskiego, a następnie nadać płytce pożądany kształt.
  2. Przed nałożeniem bazy należy odtłuścić płytkę paznokcia za pomocą cleanera.
  3. Na oczyszczoną płytkę paznokcia należy nałożyć cienką warstwę bazy, a następnie utwardzić ją za pomocą lampy UV/LED.
  4. Następnie należy nałożyć cienką warstwę lakieru hybrydowego i utwardzić ją pod lampą UV/LED.
  5. Krok 4 należy powtórzyć do momentu uzyskania pożądanej barwy.
  6. Po utwardzeniu koloru należy za pomocą namoczonej lakierem hybrydowym gąbeczki zacząć cieniowanie, delikatnie wklepując w płytkę paznokcia. Po uzyskaniu pożądanego efektu należy utwardzić ombre paznokcie pod lampą UV/LED.
  7. Następnie stylizację należy pokryć topem i ponownie utwardzić za pomocą lampy.
  8. Na sam koniec paznokcie warto przetrzeć cleanerem i nałożyć oliwkę wokół wału paznokciowego.

Ombre na paznokciach hybrydowych

Wspomnieliśmy wcześniej, że istnieje kilka sposobów na wykonanie perfekcyjnego ombre na paznokciach. Można delikatnie pracować gąbeczką kosmetyczną lub pędzelkiem. Zdecydowanie lepszy efekt uzyskamy za pomocą ruchów gąbeczką o specyficznej strukturze, pozostawiając charakterystyczne ślady, a nie smugi, jak może zdarzyć się w przypadku pędzelka. Wystarczy pomalować materiał niewielką ilością lakieru hybrydowego lub wylać go na kartkę bądź folię aluminiową, a następnie maczać w nim gąbeczkę. Cieniowanie warto rozpocząć od cienkich warstw, raz po raz wzmacniając kolor podczas kolejnych ruchów. Decydując się na paznokcie hybrydowe ombre, warto pamiętać o zestawieniu podobnych ze sobą barw, wtedy stylizacja będzie wyrazista, ale również subtelna i delikatna. Doskonale sprawdzi się jako uzupełnienie codziennych outfitów oraz jako dodatek do stylizacji na spotkanie biznesowe czy ślub.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Utwórz konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło