CO PIERWSZE - BAZA CZY TOP?

Co pierwsza - baza czy top?

Pamiętasz słynne pytanie: “Co było pierwsze - kura czy jajko?” Tak samo zastanawiające jest pytanie: Najpierw top czy baza? Nie da się ukryć, że w większości salonów kosmetycznych dąży się do perfekcji, a na pierwszym miejscu stawia przede wszystkim zadowolenie klienta. Wykonanie nieskazitelnego manicure hybrydowego czy żelowego nie byłoby możliwe bez dwóch, podstawowych produktów, jakimi są baza czy top.

Baza jest wskazana podczas wykonywania manicure hybrydowego. Ma kluczowy wpływ na efekt. Jej zadanie polega nie tylko na wyrównaniu płytki paznokcia i ujednoliceniu jej powierzchni poprzez wygładzenie nierówności oraz możliwych ubytków. To właśnie dzięki niej kolejne warstwy lakieru hybrydowego oraz topu będą idealnie przylegać do płytki paznokcia. Warto także wspomnieć, że bez bazy nie byłoby możliwości przedłużenia nadłamanej płytki, aby wyglądało to po prostu naturalnie.

Top, zwany także top coatem, rozprowadza się natomiast po ostatniej warstwie lakieru. Jego najważniejszym zadaniem jest utwardzenie całego procesu oraz zabezpieczenie manicure przed ewentualnymi odpryskami bądź zarysowaniami. Niemniej w związku z nieustannym rozwojem rynku kosmetycznego w sprzedaży pojawiły się topy, które nie tylko pogłębiają kolor, ale również mogą zmatowić efekt całego manicure.

Czy pod żel daje się bazę?

Dobór topu czy bazy powinien być zależny przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Na rynku dostępne są produkty, które sprawdzą się zarówno w profesjonalnych salonach kosmetycznych, jak i w domu. Z pewnością zastanawiasz się teraz, czy wykonując manicure żelowy, także niezbędna jest baza, jak w przypadku paznokci hybrydowych. W tej kwestii zdania są podzielone. Łączenie produktów do hybryd oraz żeli jest niezwykle popularne i nic w tym dziwnego, gdyż przekłada się to na długą żywotność manicure. Mimo wszystko niektórzy uważają, że dodatkowa warstwa bazy hybrydowej pod żel jest zbędna. Wystarczy, że skorzystasz z możliwości żelu jednofazowego i nałożysz go na odtłuszczoną płytkę paznokcia. Musimy jednak dodać, że oprócz bazy hybrydowej dostępne są również bazy dedykowane pod żel (bazy budujące). Aby jednak odpowiedzieć na pytanie: czy pod żel daje się bazę, warto być świadomym stanu płytki paznokcia. Jeśli Twoje paznokcie są niezwykle kruche i mają tendencję do szybkiego łamania się, z pewnością dodatkowa warstwa bazy hybrydowej im nie zaszkodzi, a może nawet wydłużyć żywotność manicure.

Co najpierw - baza czy top? Jak wykonać perfekcyjny manicure w domu?

Wykonanie perfekcyjnego manicure hybrydowego bądź żelowego jest czasochłonnym zadaniem. Jednak efekt zdecydowanie rekompensuje czas spędzony nad całym procesem. Przed rozpoczęciem zabiegu warto zebrać w miejscu pracy kilka, niezbędnych produktów, takich jak blok polerski, pilniczekcleaner, lampa UV/LED, lakier hybrydowy oraz baza i top, oraz upewnić się co powinno być pierwsze - baza czy top.

  1. Po oczyszczeniu paznokci z resztek lakieru na początek należy zająć się kształtem paznokcia oraz zmatowieniem płytki, tym samym przygotowując ją do dalszego procesu.
  2. Następnie należy odtłuścić płytkę za pomocą tzw. cleanera, nałożyć cienką warstwę bazy i utwardzić za pomocą lampy UV/LED (krok można powtórzyć według uznania).
  3. Na utwardzoną płytkę paznokcia należy nałożyć małą ilość lakieru, starając się, aby nie zalać skórek, a następnie utwardzić pod lampą UV/LED. Krok należy powtórzyć do momentu otrzymania wyrazistego koloru.
  4. Kolejny krok polega na nałożeniu cienkiej warstwy topu, a następnie jej utwardzeniu.
  5. Na sam koniec należy odtłuścić ponownie płytkę za pomocą cleanera i gotowe!
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Utwórz konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło